Yamato Nadeshiko Shichi Henge-recenze

5. září 2009 v 15:47 | http://beldaran.blog.cz/0801/recenze-yamato-nadeshiko-shichi-henge

Recenze - Yamato Nadeshiko Shichi Henge

Yamato Nadeshiko Shichi Henge,
jinak známé jako The Wallflower nebo Perfect Girl Evolution, vypráví o tom, kterak z ošklivé dívky udělat okouzlující dámu. Dát to do rukou americkému režisérovi, nejspíš by z toho vylezla další sladkobolná romantika, kterých je v celosvětové kinematografii jak naseto. Ale tady je režisérem Shinchi Watanabe, známý jako Nabeshin (Excel Saga, Nerima Daikon Brothers) a tudíž můžeme zapomenout na všechna obehraná klišé. Čekejte nečekané.
Sunako se kdysi hodně zamilovala do svého spolužáka. A protože to byla dívka statečná, tak se mu ze svých citů vyznala. A víte co jí ten prevít řekl? Že se nezajímá o ošklivé dívky. Zmetek jeden, nechť se smaží v pekle na věky věků. Není divu, že to Sunako zlomilo srdce. Navíc usoudila, že když je jednou ošklivá, tak nemá cenu s tím něco dělat a tak se zahrabala do světa hororů a spousty nechutných věcí. A nejspíš by si tam žila dál, kdyby se do toho nevložila její tetička.
Ta hrozně moc toužila mít za neteř elegantní dámu, se kterou by mohla trávit spoustu času na nákupech, večírcích atd. Aby se jí toto přání splnilo, domluvila se se svými nájemníky (čtyřmi pohlednými a dívkami obletovanými bishouneny), že jim odpustí nájem, když z její Sunako udělají opravdovou lady. A kluci samozřejmě neváhali, vždyť kde sežene pohodlné bydlení zadara. To ale ještě netušili, co je čeká.
Sunako je opravdu tvrdý oříšek, krom svého zanedbaného zevnějšku, má zanedbané i svoje nitro. Miluje horory, její pokoj vypadá taky hororově a jakmile se přiblíží k něčemu krásnému, nota bene k některé ze "zářících kreatur" jak označuje své čtyři spolubydlící, následují výtrysky krve z jejího nosu, které svou intenzitou překonávají běžné výtrysky krve z nosu, které v anime následují po tom, co mladý muž zahlédne kalhotky či jinou lehce erotickou část dívčího těla. Ale kluci to nevzdávají, strach z tetičky Sunako a touha po bydlení zadarmo je žene k stále dalším plánům, jak Sunako změnit.
Tohle anime je naprosto šíleně přehnané. Všechno tu jde do extrému, což je vidět nejen na charakterech, ale i na kresbě. Kupříkladu kluci jsou tak krásní až už nejsou krásní (mně se tedy nelíbili). Není zaměřeno na nějakou konkrétní věkovou skupinu, ale na sortu lidí s určitým tipem humoru. Já bych řekla, že je to taková černá komedie, která může být občas trochu morbidní či ironická. Mně se YNSH opravdu moc líbilo, já mám tenhle divný humor ráda a také ho často používám. Ale každému sednout nemusí. Jediné, co mohu poradit, je mrknout se na jeden díl, velmi brzy zjistíte, jestli je to pro vás to pravé ořechové, v tom případě vás čeká spousta legrace a nudit se nebudete. Nebo to není zrovna váš šálek čaje, v tom případě toto anime pravděpodobně nikdy úplně nedoceníte. Tohle je hodně individuální záležitost, záleží na povaze. Zkuste a uvidíte.

zdroj:http://beldaran.blog.cz/0801/recenze-yamato-nadeshiko-shichi-henge
doporučuju mate tam všemožný recenze s anime a navíc kawaii design :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 RiKKiSHenQa-SoriNQa RiKKiSHenQa-SoriNQa | Web | 5. září 2009 v 19:19 | Reagovat

Rose je z Nany stejně nej písnička ^^ co myslíš? ^^ a eSBéčíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
free counters